Nacházíte se na agentím e-shopu. KEG sudy s pivem nelze posílat kurýrní službou, tak na e-shopu nejsou. Objednat si je ale můžete pro osobní vyzvednutí, nebo závoz v rámci našich tras. Napište nám e-mail nebo zavolejte 603 212 443

Migula polotmavý ležák Prémium 12° 5L - Velikonoční speciál

Kód: 69
Novinka
570 Kč / ks
Skladem

Párty soudek pro každou příležitost. Bez potřeby dalšího příslušenství.

zákonná kategorie: Světlý ležák. Nefiltrovaný, nepasterizovaný.

pivní styl: Bavarian Premium Semi-Dark Lager , EPM 12%, Alc. 5,2%, IBU 37

Tento speciál vaříme jednou za rok na počest Oskara Miguly, zakladatele původního pivovaru v Olešnici v Orlických horách. Je dostupný v období Velikonoc.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velikonoční speciál, ležák bavorského stylu dostal název MIGULA. Proč? Jako poctu a vzpomínku na jednoho z nejvýznamnějších obyvatel naší obce. Oskar Migula byl německým občanem Olešnice v O.h., který v roce 1869 založil a provozoval zdejší pivovar a to až do své smrti v roce 1929, kdy jej převzali jeho synové Richard a Walbert. Ti pokračovali až do roku 1945, kdy pivovar s koncem druhé světové války skončil. Při jeho výrobě jsme použili, kromě plzeňského světlého sladu také slady bavorský a vídeňský. Chmelili jsme čtyřikrát odrůdami SAAZ a Perle, vařili na dva rmuty a nechali ho v našich sklepích ležet osm týdnů. A jak chutná? Má jemně karamelovou chuť, nižší hořkost, jemný říz, plnější tělo a bohatou krémovou pěnu.